گاز زدن یک پرتقال با پوست

درست یادم نیست، اولین دیدار بود یا آخرین دیدار که خندیدی و مثل ِ همیشه گونه ات چال افتاد، گفتی پرنده ی ِ خوش بخت روزی راه ِ قفس را گم می کند، از آن به بعد تمام ِ روز را زل می زدم به آسمان تا بدانم کدام پرنده ی ِ خوش بختی از حوالی ِ رویاهایم می گذرد، اما هیچ وقت هیچ پرنده ای نشانی ِ قفس را نگرفت تا به دیدار  ِ جفتش برود که در قفس تنها مانده بود.

***

علی به کتی سپرده بود برایش دو برگ ِ سبز چای بیاورد از شمال و کتی هیچ وقت دیگر بازنگشت و علی دیگر هیچ وقت سر  ِ میز  ِ صبحانه با ما ننشست و هرجا استکان می دید بغض می کرد و به دروغ می گفت: یاد  ِ عینک های ِ ته استکانی مادربزرگ افتادم!

***

پنج شنبه بود که امین پیراهن  ِ قرمزش را گذاشت داخل ِ ساک ِ من و گفت: دیگر به دردم نمی خورد و دیگر هیچ وقت شنبه ها به دانشکده نرفت و حتا دیگر هیچ وقت به گلدان ِ گل ِ سرخش آب نداد و دیگر هیچ وقت گریه نکرد مبادا چشم هایش در آیینه سرخ شوند.

***

سال ها گذشت... حالا من در خانه ام یک قفس دارم که هیچ پرنده ای در آن نیست، علی هر پنج شنبه به قهوه خانه می رود و چای ِ بدون قند می خورد و امین تمام ِ دیوارهای ِ خانه اش را رنگ ِ قرمز زده است... ما چه قدر خوش بخت بودیم و نمی دانستیم... !!!

 

پانوشت:

 

1- شخصیت ها واقعی اند اما باقی اش را زیاد جدی نگیرید...

2- به قول ِ فروغ:

می توان با هر فشار  ِ هرزه ی ِ دستی

بی سبب فریاد کرد و گفت:

((آه ! من بسیار خوش بختم...))

3- این روزها زندگی را به ... م هم حساب نمی کنم، این است که می توانم ساعت ها داریوش گوش کنم و سیگار بکشم و به هیچ چیز فکر نکنم.

4-  حذف شد!!!

 

/ 33 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افسانه

كشششششششتي ما رو با اين وبلاگ نويسي.... خوب بيا ديگه بابا ........[منتظر]

میلاد

"- این روزها زندگی را به ... م هم حساب نمی کنم، این است که می توانم ساعت ها داریوش گوش کنم و سیگار بکشم و به هیچ چیز فکر نکنم." اگه میگفتی این روزها شهرام شب پره گوش میکنم باور میکردم که زندگی ات را دایورت کرده ای برادر.[شوخی]

افسانه

اگه میدونستم که اینجوری غر بزنم میای و سری به ما میزنی زودتر غرغر میکردم .....[خنده]

مرجان

بامداد نمی دانی که چه زیبا نوشتی این پست را... .. بامداد ..پسر به یاد ماندنی غزل! می دانی که خانه ی خود آدم بهشت است...

بی تا

شمال خوش بگذره دلمان میگیره چون همیشه صادقانه احساساتامان را بروز میدهیم دشمنانتان دلگیر بشود تهران هم از خوش شانسی من بارانی شدید .... میدانید که کشته بارانم

غزاله

سلام وبلاگت عالیه من لینک میکنم اگه میشه منو با اسم عاشقانه لینک من بازم بهم سر بزن مرسی

غزاله

سلام وبلاگت عالیه من لینک میکنم اگه میشه منو با اسم عاشقانه لینک من بازم بهم سر بزن مرسی

موشانا

تو را من چشم در راهم شباهنگام...... پایدار باشید

سودابه

_____████ ____________ سلام وب زیبا و پر محتوایی دارید _____██████ ___________ ____████████__________ ▌ ___███____███_________ █ امیدوارم با حضور سبزت در وبلاگ به یاد عباث ___██_______██__________▌ __███________█__________▌ عزیز استاد گرانقدر طبیعت __▌●█________█_________█ __███_______ █_________█ وبلاگم را عطر آگین کنید ___██_______█________██ ____________██_______██__▌ ____█______██______███_ █ _____▌_____██_____████_█ __________███___█████_█_█ منتظرتون هستم با خبرم کنید ________███__██████__█_█ ______███__████____██_█ _____███_█████_████_█ ____████_██████_███_█__▌ ___████_█ █__███ _█__██_▌ __█████_████_▌_█_███_▌ _█████_██___██___██_█ _█████_███████_███__█__██ _███_▌███___██____██_███ _███_▌█████___███__█__█ _████_▌▌___█__█_██████ __██████_████__▌_████ ___█████_____████████ ._=--███████████████ _=--=_-████████████